מדה מתפלסת

מדה מתפלסת

בענף הבנייה משתמשים בחומרי גלם מסוגים שונים עבור מטרות מגוונות, אחד מחומרי הגלם השימושיים ביותר שישנם הוא מדה מתפלסת. זהו חומר אבקתית שמערבבים עם מים ומשתמשים בו על מנת לפלס משטחים, לפני ריצוף או חיפוי. עם השנים היא הפכה לתחליף לבטון, בעיקר בזכות האפשרות לפלס אותה, כך גם אפשר לוודא שהאריחים או החיפוי והפרקט שמונחים או מודבקים על המשטח יהיו כמה שיותר ישרים, והרצפה תהיה בטוחה לשימוש.

מדה מתפלסת נחשבת לתשתית מאוד פופולרית ולכן השימוש בה הולך ונעשה נרחב יותר לאורך השנים. אם בעבר הייתה משמשת בעיקר כתשתית לאריחים וחיפויים, כיום היא משמשת כתשתית לפני חיפוי הרצפה בבטון, גרניט, שיש, שטיחים מקיר לקיר, קרמיקה, PVC, פרקט ועוד. המדה מגיעה כתערובת אבקתית שיש לערבב אותה עם מים, לאחר המגע עם המים היא מתייבשת ואז מתקשה. תכונותיה המיוחדות מאפשרות ליישר ולאזן אותה בקלות לאחר שיוצקים אותה, ועל כן לא צריך להשתמש במכשירים מיוחדים, כמו שקורה בבטון או במשטחים אחרים למשל. היום אפשר להשתמש בה כריצוף בגוונים שונים בפני עצמו.

היתרונות

אחת התכונות הפופולריות ביותר של מדה מתפלסת זו תכונת הפילוס שלה, אך מעבר לכך יש לחומר תכונות נוספות שהופכות את הבחירה בו לאטרקטיבית, כמו למשל האפשרות לפלס משטח מ 2 מ"מ עובי עד 5 ס"מ ביציקה אחת . היבוש לוקח 6 שעות לדריכה ו48 שעות ליבוש סופי לעובי 1 ס"מ, מה שמאפשר להמשיך את עבודות הבנייה ללא עיכובים מיותרים ,מידת העמידות הגבוהה שנשמרת לאורך זמן מאפשרת להתאמה אישית ומדויקת לצרכי הבנייה.

תחזוקת מדה מתפלסת

מדה מתפלסת זהו חומר מאוד עמיד לכשעצמו, ויש לו תכונות מעולות שהופכות אותו למתאים עבור מגוון רחב של יישומים. יחד עם זאת, כדי להגן על החומר מפני שחיקה ולשמור אותו עמיד יותר לאורך השנים, אפשר להשתמש בחומרים ייעודיים שיהפכו את התחזוקה לקלה יותר, כמו למשל סילרים למינהם .

סוגי מדה מתפלסת

IMG-20230727-WA0022

להצעת מחיר וייעוץ ללא התחייבות

הנמר - מומחים לפילוס רצפה.

IMG-20230727-WA0013
IMG-20230712-WA0022